Naar de inhoud

Webdesign Deinze

Website laten maken in Deinze en Nevele

Een site op maat voor je zaak aan de Leie, die de dorpen van je klanten kent.

Website laten maken in Deinze: de pagina Dorpsleven van No.4 Lange Ast, een vakantiehuis in Huise waarvoor we de site bouwden

Deinze is zeventien dorpen

Website laten maken in Deinze begint bij de kaart. Sinds de fusie met Nevele in 2019 telt de stad zeventien deelgemeenten en 46.380 inwoners, en wie in Landegem, Vinkt of Petegem een zaak zoekt, typt de naam van zijn dorp. Een site die alleen Deinze zegt, mist die zoekers.

Er is nog een reden om in Deinze nu aan je site te beginnen: de stad betaalt een deel van de website van een nieuwe winkel of horecazaak terug. Hieronder lees je hoe die subsidie werkt en wat ze oplevert, welke site bij welke zaak in Deinze past en welke fouten je vermijdt.

De deelgemeenten van Deinze

Deinzeelf deelgemeenten

  • Deinze
  • Astene
  • Petegem-aan-de-Leie
  • Zeveren
  • Grammene
  • Gottem
  • Wontergem
  • Vinkt
  • Meigem
  • Bachte-Maria-Leerne
  • Sint-Martens-Leerne

Nevelesinds 2019 ook Deinze

  • Nevele
  • Poesele
  • Hansbeke
  • Merendree
  • Landegem
  • Vosselare

Wie in Landegem een kapper zoekt, typt Landegem, niet Deinze. Je site mag die namen kennen.

Zo betaalt Deinze je eerste site mee

Stad Deinze geeft startende winkels en horecazaken een subsidie voor hun marketing- en promotiemateriaal, en daar valt de opmaak van je website of webshop uitdrukkelijk onder, naast je logo en je huisstijl. Het reglement loopt van 2026 tot 2031.

VoorwaardeWat Deinze vraagt
Wieeen nieuwe winkel of horecazaak in Deinze, van 20 tot 399 m²
Hoeveel60 procent van de aanvaarde kosten zonder btw, hooguit 1.000 euro
Wanneeraanvragen binnen zes maanden na de opening
Engagementje zaak blijft minstens vier jaar open en je registreert je voor de Deinse cadeaubon
Niet samen metde subsidie voor handelspanden in het centrum en die voor de Tolpoortstraat
Daarnaasteen tweede deel voor de binneninrichting: 60 procent, hooguit 1.500 euro, geen werken aan gevel of dak

Hou de factuur en het betaalbewijs bij, samen met je ondernemingsplan en je inschrijving bij een sociale verzekeringskas: die vraagt de stad bij de aanvraag. Wie zowel zijn winkel inricht als zijn site laat maken, kan dus op twee delen rekenen: de inrichting en het promotiemateriaal, elk met een eigen plafond. Huur je een pand, voeg dan ook de huurovereenkomst toe. Welke steun Vlaanderen daarnaast nog geeft, staat in subsidie voor een website.

De zaken van Deinze en hun site

ZaakAantal in Deinze, 2025Wat de site moet doen
Vrije beroepen en technische diensten1.383je specialisatie, een eerste gesprek
Bouw891realisaties per dorp, een aanvraag met foto's
Handel en garages779uren, aanbod, cadeaubon, reserveren
Industrie352wat je maakt, voor wie, vacatures
Landbouw344wat er deze week te koop is, wanneer je open bent

Van de 6.163 btw-plichtige ondernemingen met zetel in Deinze is ruim een op vijf een vrij beroep of technische dienst, en ruim een op twintig een landbouwbedrijf.

  • Kies een one-pager alsje een winkel, een kapsalon of een hoeve met verkoop aan huis hebt: uren, aanbod, ligging en een knop om te bellen of te reserveren. Meer is zelden nodig; zie webdesign voor zelfstandigen.
  • Kies een site met een pagina per dienst alsje een boekhoudkantoor, een architectenbureau of een aannemer bent en klanten je op je vak zoeken, zoals bij een website voor aannemers of een website voor boekhouders.
  • Kies een site met boekingen alsje een B&B of vakantiewoning langs de Leie verhuurt en minder commissie wil betalen; dat lees je bij website voor een vakantiehuis.
  • Kies een webshop alsje echt verzendt, niet alleen toont; bij webshop laten maken staat wat dat vraagt.

Je site klaar binnen de termijn

Wie in Deinze een winkel of horecazaak opent, heeft zes maanden om de subsidie te vragen. Zo plan je het:

  1. Twee maanden voor de opening: kies je naam en registreer je domein op je eigen onderneming; hoe je een naam kiest die werkt, lees je in hoe kies je een domeinnaam. Maak tegelijk je Google Bedrijfsprofiel aan.
  2. Zes weken voor de opening: het eerste gesprek over je site. Een one-pager staat er meestal binnen twee tot zes weken; zie hoe lang duurt het om een website te laten maken.
  3. De week van de opening: de site gaat live met je uren, je adres en de dag van je opening, en je registreert je voor de cadeaubon.
  4. Binnen zes maanden na de opening: je dient de aanvraag in met je factuur, het betaalbewijs en je ondernemingsplan.

Wat je site daarna elk jaar kost aan domein en hosting, staat in wat kost een website per jaar.

Een zaak in Nevele

Nevele is sinds 2019 een deel van Deinze, maar het heeft zijn eigen centrum, zijn eigen gemeentehuis waar je ook de cadeaubon koopt, en klanten die zichzelf Nevelaars noemen. Een bakker of een kapsalon in Nevele zet dus Nevele in de titel van zijn site en in zijn profiel, met Deinze als gemeente in het adres. Werk je vanuit Nevele vooral richting Landegem, Hansbeke of Lievegem, dan is dat je werkgebied, niet de Markt van Deinze.

Een hoeve met verkoop aan huis

Deinze telt 344 landbouwbedrijven met een btw-nummer. Voor een hoeve die aan huis verkoopt, is de site geen visitekaartje maar een weekbericht: wat er nu te koop is, wanneer de winkel of de automaat open is, hoe je er met de fiets of de auto geraakt. Dat moet op een gsm in tien seconden te lezen zijn, en het moet kloppen. Een seizoenslijst die je zelf in een minuut aanpast, werkt beter dan een mooie pagina die in juni nog over aardbeien van vorig jaar spreekt. Zet dezelfde uren in je Google Bedrijfsprofiel, want daar kijkt een fietser eerst.

Waar het in Deinze misloopt

  • De subsidie pas vragen na zeven maandenDe termijn is zes maanden na de opening. Plan je site zo dat de factuur en het betaalbewijs er binnen die termijn zijn.
  • Alleen Deinze op de siteWie in Merendree of Bachte-Maria-Leerne woont, typt dat. Noem de dorpen waar je echt werkt: bij een realisatie, in je werkgebied, in het servicegebied van je profiel. Zeventien plaatsnamen op een rij lezen als opvulling, niet als werkgebied.
  • Niet zeggen dat je de Deinse cadeaubon aanvaardtWie zo'n bon kreeg, zoekt waar hij hem kan besteden. Een regel bij je betaalmogelijkheden volstaat.
  • Een site die in de fietstas niet werktWie langs de Leie fietst of in de wagen zit, opent je site op een gsm, vaak met een zwak signaal. Hou de eerste pagina licht en test ze daar.

Je werkgebied langs de Leie

Weinig zaken in Deinze werken alleen in Deinze. De buurgemeenten samen tellen meer inwoners dan de stad zelf.

GemeenteInwoners, 2026Ondernemingen, 2025
Deinze46.3806.163
Aalter29.8624.446
Lievegem27.5023.199
Nazareth-De Pinte23.6333.327
Zulte16.2602.077
Kruisem16.0352.415
Sint-Martens-Latem8.1572.066

In Sint-Martens-Latem heeft een op vier inwoners een btw-nummer, het hoogste aandeel in de streek: een markt van zelfstandigen die zelf hun leveranciers zoeken. Kies twee of drie gemeenten waar je al klanten hebt en geef elk een pagina met een realisatie, in plaats van tien pagina's die alleen de plaatsnaam wisselen. Hoe je zo gevonden wordt, lees je bij lokale SEO.

Wie je in Deinze helpt

De dienst Lokale Economie van de stad zit in dienstencentrum Leiespiegel, Brielstraat 2, 9800 Deinze: 09 381 95 00 of lokale.economie@deinze.be, op afspraak. Daar kan je terecht voor de starterssubsidie, de cadeaubon en de vergunningen voor je zaak. Zoek je nog een plek, dan verhuurt de stad startersruimte in haar HUP en HUB, en toont de bizlocator welke panden en terreinen vrij zijn.

VBS en je zaak in Deinze

We bouwen je website op maat vanuit Gent, ruim twintig minuten rijden van de Markt van Deinze, en we komen naar je zaak voor het gesprek en de foto's. Je krijgt een vaste prijs per onderdeel, een factuur die je voor de subsidie kan indienen, en een site die je dorpen kent. In Huise, achttien minuten rijden van Deinze, bouwden we de site van No.4 Lange Ast; voor Business Centrum schreven we een pagina per Oost-Vlaamse stad, ook voor Deinze en Nevele. Plan een gesprek.

Werk uit de streek, en voor de streek

  1. No.4 Lange Ast in Huise

    Een dorpshuis voor acht in Kruisem, tussen Deinze en Oudenaarde, met een site in vier talen die de streek toont waar de gasten fietsen en wandelen.

  2. Een kalender die Airbnb en Booking meeleest

    Op de site van No.4 ziet een gast welke nachten vrij zijn, uit de boekingen van Airbnb en Booking, en vraagt hij rechtstreeks aan, zonder commissie.

  3. Een pagina per stad voor Business Centrum

    Voor werkgevers in Oost-Vlaanderen schreven we dertien stadspagina's, zoals deze voor Wetteren, en ook een voor Deinze en Nevele.

Website laten maken

Hoe VBS je hiermee helpt

We bouwen je site van ontwerp tot tekst, beeld en code, in een hand, en zo dat Google en je klanten ze vinden en een aanvraag doen.

  • Ontwerp en teksten op de vragen van je klanten
  • Snel, meertalig als het moet, op een vaste prijs
  • Formulier, meting zonder cookies en hosting op AWS

Hoe we dat aanpakken, lees je bij Website laten maken.

Een site voor je zaak in Deinze?

Vertel ons wat je doet en wanneer je opent. Dan plannen we de site binnen de termijn van de subsidie.

Optioneel, als je liever gebeld wordt.

Wat wil je bereiken, en wat staat er al?

We gebruiken je gegevens alleen om je te antwoorden.